Hoofd vol klanken: Mark Applebaum

Buitengewoon concert met en voor kinderen
From the age of 12
Thu 19 Mar 20:00
Music centre De Bijloke, Gent
Concertzaal
Leerlingen buitengewoon en deeltijds kunstonderwijs brengen het verhaal van componist Mark Applebaum tot leven
Ken je componist Mark Applebaum al? De Amerikaan vond klassieke muziek maar saai en gooide het roer radicaal om. Hij ontwierp zijn eigen instrumenten zoals de mousetrap en schreef zelfs een concerto voor bloemist en orkest. Dat eigenzinnige universum ontdek je in het prachtige boek Hoofd vol klanken van rasverteller Annemarie Peeters en vormgever Emilie Lauwers waarin je kennismaakt met bekende en minder bekende hedendaagse componisten.

Geïnspireerd door Applebaums ideeën slaan leerlingen van het koor en de beeldklassen van het buitengewoon deeltijds kunstonderwijs van De Poel GO Kunstacademie Gent de handen in elkaar. Samen met muzikante Jolien Van De Sande en Emilie Lauwers brengen ze het verhaal van Mark Applebaum tot leven in een fantasierijke performance waar klank en beeld samensmelten.

Een buitengewoon concert, even avontuurlijk en verbeeldingsrijk als het boek.

Geniet 20% spaarkorting als lid van de Gezinsbond. Alle info vind je hier

De installatie 'Zijlijn / Linea lateralis' is gratis te bezoeken op concertdagen van 6 maart tot en met 4 april, zowel voor als na het concert.

Credits

Leerlingen uit het Buitengewoon en Deeltijds Kunstonderwijs

Jolien Van De Sande en Emilie Lauwers, artistieke leiding

‘Hoofd vol Klanken: Mark Applebaum’ is een coproductie van Muziekcentrum De Bijloke en MATRIX [Centrum voor Nieuwe Muziek], gebaseerd op het boek 'Hoofd vol klanken. Verhalen uit de wereld van de muziek' (Annemarie Peeters en Emilie Lauwers, 2024, Borgerhoff&Lamberigts)

Put me on the waiting list

Wish list

Added:

To wishlist

Subscribe to the newsletter